Proč je dobré se starat o štítnou žlázu každodenně a předejít stále početnějšímu nárůstu onemocnění.
K čemu všemu tento důležitý orgán slouží?
Co je příčinou zvýšení onemocnění?
Důvodem je zejména nedostatek jódu. Toto tvrzení podporují četné statistiky. Jednou z nich je statistika UNICEF, která uvádí, že 52 % populace v Evropě má nedostatek jodu.
Česká republika není výjimkou. Na nedostatku jodu je zákeřné to, že jeho symptomy jsou velmi často nerozpoznány a jsou zaměňovány za důsledek hektického života.
Štítná žláza není samostatná jednotka. Nachází se uprostřed složité komunikační sítě, do níž patří hypotalamus, hypofýza, samotná štítná žláza a nakonec i každičká z vašich buněk.
Tento systém zahrnuje několik zpětnovazebných smyček poskytujících neustálý tok informací tak, aby každá buňka dostávala přesně to množství hormonů, které potřebuje.
Některé z příznaků nerovnováhy štítné žlázy:
- zhoršený celkový vývoj organismu
- nezvládání stresu
- kolísavá hmotnost
- neklid a demotivace
- únava a potíže se spánkem
- zhoršená kvalita kůže a vlasů
Příliš málo hormonů štítné žlázy – metabolismus se zpomalí, je vám chladno, trpíte depresí a zácpou, máte otupělý mozek a zastřené myšlení, jste malátní a naprosto bez energie. Přibíráte z každého drobečku.
Příliš mnoho hormonů štítné žlázy – metabolismus se roztočí závratnou rychlostí, přepadne vás panika, úzkost a časté vyprazdňování střev, možná dokonce i průjem. Budete hubnout, i když budete neustále jíst. Zeslábnou svaly a začnou se třást ruce.
Jednoduchou formou, jak doplňovat do těla jod, jsou mořské řasy.
Řasa s velkým nutričním obsahem jodu, železa, vit. A, D, E, je Laminaria, která je u mne v nabídce.
Zdravý den, přeji všem. BS